گروه مهندسی سوراسل
خانه / محصولات خورشیدی

محصولات خورشیدی

محصولات خورشیدی ، محصولاتی هستند که انرژی خودشان رو توسط نور خورشید تامین می کنند. اجزای تشکیل دهنده و اصلی محصولات خورشیدی، پنل خورشیدی و باتری خورشیدی می باشد.

کار پنل خورشیدی این است که انرژی مصرفی وسیله برقی را از نور تابشی خورشید تولید می کند و کار باتری خورشیدی این است که انرژی تولید شده را در خودش ذخیره می کند.

انواع محصولات خورشیدی کدامند؟

محصولات خورشیدی شامل پرژکتور خورشیدی، چراغ خورشیدی معابر و تزئینی، دوربین مداربسته خورشیدی، سیستم های خورشیدی قابل حمل و عشایری و آبگرمکن خورشیدی می باشد.

عملکرد محصولات خورشیدی چگونه است؟

  • پرژکتور خورشیدی

این سیستم ها  بدون نیاز به برق و کابل کشی می باشند و انرژی مورد نیاز خود را از نور خورشید تامین می کنند. و مناسب برای مکان هایی می باشند که در آنها هزینه های برق و یا کابل کشی بالاست و صرفه اقتصادی ندارد. این نوع از محصولات خورشیدی به هنگام غروب آفتاب به صورت خودکار روشن و هنگام روشن شدن هوا در صبح هنگام به صورت خودکار خاموش می شوند.

  • چراغ خورشیدی معابر

چراغ های خورشیدی معابر مانند سایر چراغ های خورشیدی، تنها با انرژی خورشید در طول روز شارژ شده و شب هنگام در صورت تاریک شدن هوا به صورت خودکار روشنایی را ایجاد می کنند.این چراغ های خورشیدی بر روی پایه و در ارتفاع های بالاتر قرار می گیرند و زاویه پخش نور گسترده تر و قدرت نوردهی بیشتری دارند.

  • دوربین مداربسته خورشیدی:

دوربین مداربسته خورشیدی یکی از کاربرد های انرژی خورشیدی می باشد. این دوربین ها در شرایطی که دسترسی به برق موجود نمی باشد یا امکان برق کشی مهیا نیست، کاربرد دارد.

  • سیستم خورشیدی قابل حمل

پکیج خورشیدی قابل حمل Solar Lighting  یک کیف یا چمدان یا پکیج کامل تولید برق از طریق نور خورشید می باشد. این سیستم پرتابل خورشیدی دارای باتری ۱۲ ولت با جریان متفاوت است که این باتری از طریق پنل خورشیدی همراه مجموعه قابل شارژ است.

  • آبگرمکن خورشیدی

آبگرمکن خورشیدی دستگاهی است که با جذب انرژی خورشیدی آب مورد نیاز را گرم می‌کند. استفاده از انرژی خورشیدی جهت گرم نمودن آب به جهت رایگان بودن این منبع عظیم انرژی از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. 

باتری خورشیدی-باطری خورشیدی